Унифициран Гумен Капак Лежиште Топчести Лежишта Длабок Жлеб Топчести Лежишта 695RS 5x13x4mm Z1 Претходно Подмачкани Лежишта За Тркала Електрични Моторни Апликации Лежиш

Унифициран Гумен Капак Лежиште Топчести Лежишта Длабок Жлеб Топчести Лежишта 695RS 5x13x4mm Z1 Претходно Подмачкани Лежишта За

Това е достапна
DEN 0.67
Количина на стоки:

[Големина] - 695РС (Внатрешна Диа= 5мм, Надворешна Диа.= 13мм, Дебелина= 4мм). [Материјал] - главниот материјал на овие топчести лежишта е висококвалитетен Челик за Лежиште. Неговата челична конструкција го прави издржлив и отпорен на деформација при тешки товари. [Перформанси На запечатување] - запечатен е на едната страна од лежиштето за да се олесни подмачкувањето и одржувањето, истовремено спречувајќи влегување прашина. Идеален за вертикална инсталација. [Голема Брзина и Низок Шум] - Лежиштата имаат предности на низок шум, брза дисипација на топлина, мало триење, голема брзина и висока отпорност на температура. [Широко Користени] - апарати за Домаќинство, градинарски машини, микро мотори, возила на отворено, електрични играчки и алати, индустриско производство итн. Карактеристики : запечатен е на едната страна од лежиштето за да се олесни подмачкувањето и одржувањето, истовремено спречувајќи влегување прашина. Идеален за вертикална инсталација. Лежиштата имаат предности на низок шум, брза дисипација на топлина, мало триење, голема брзина и висока отпорност на температура. Апарати за домаќинство, градинарски машини, микро мотори, возила на отворено, електрични играчки и алати, индустриско производство итн.

Основните својства

Додатоци на производот