Голема Силиконска Подлога За Пециво Екстра Густа Нелеплива Подлога за Печење Со Мерна Подлога За Фондан, Шалтер, Подлога За Тркалање Тесто, Облога За Рерна, Подлога

Голема Силиконска Подлога За Пециво Екстра Густа Нелеплива Подлога за Печење Со Мерна Подлога За Фондан, Шалтер, Подлога За Тркалање Тесто,

Това е достапна
DEN 159.68
Количина на стоки:

Силикон за ХРАНА : Подлогата ЗА Пециво ГРИНРАНИН е изработена од врвни силиконски и стаклени влакна Тој е безбеден, мек, издржлив и нема да се збрчка или избледи. `+ Двојна ДЕБЕЛИНА : дебелината на подлогата е 0,6 мм, што е речиси двојно поголема од другите душеци (0,3 мм). Подебелите душеци нема да се лизгаат или збрчкаат кога се користат. €● НЕЛЕПЛИВА ПОВРШИНА : Дури И ако маснотиите или тестото се залепат на површината, подлогата за пециво може лесно да се исчисти за да се одржат чисти и санитарни работните површини. `+ АНТИ-ЛИЗГАЧКО ДНО : дното на подлогата силно се прилепува на работната површина или на други површини; не се лизга или не се лизга на шалтер. 100% ГАРАНТИРАНО ЗАДОВОЛСТВО : ние веруваме во нашите производи, така што секое купување доаѓа со нашата 100% гаранција за враќање на парите. Ако имате проблем со вашиот производ ЗА ЗЕЛЕНИЛО, стапете во контакт со нас за замена или враќање на средствата. Ние ќе обезбедиме пријателска, лесно достапна поддршка. СИЛИКОНСКАТА подлога за пециво НА ГРИНРЕИН ќе лежи рамно на вашата плоча без да се движи или да се собира додека се тркалате и работите тесто. Тој е отпорен на дамки и отпорен на стап, затоа не е потребно подмачкување! исто така, вклучува конверзии на димензии, волумен и тежина за лесно претворање на рецепт или расукување тесто за пита во совршена должина и дебелина.

Основните својства

Додатоци на производот