Екструдер Со двојна Брзина, 3д Печатач Екструдер Со Двојна Брзина, Екструдер СО Сребрен Метал МК8 3д Печатач Додаток За Замена На Дел За Пруса И3, 3д Печатач Екструдер?

Екструдер Со двојна Брзина, 3д Печатач Екструдер Со Двојна Брзина, Екструдер СО Сребрен Метал МК8 3д Печатач Додаток За Замена На Дел

Това е достапна
DEN 457.76
Количина на стоки:

Сигурен Квалитет : производството и производството на производот ги следат строгите стандарди за контрола на квалитетот на производот, перформансите на производот се стабилни и квалитетот е сигурен, можете да го користите долго време со доверба Добро Печатење : односот на пренос 3 : 1 обезбедува висок потисок и брзо повлекување, како и одлични ефекти за печатење. Совршено Совпаѓање : екструдер со Двојна брзина овозможува широка примена за Anet A8, За Cr-10, За Prusa I3 Mk3, за Ender 3, многу практично. Практична Употреба : Уникатниот дизајн со двојна брзина ќе ги минимизира брзините, ќе ја зголеми моќноста на лизгање и напојување, многу ефикасен,што овозможува печатење на долги и кратки растојанија, исто така поддржува печатење со високи и ниски температури за кратко растојание. Широка Алатка : може да работи со различни пластични влакна, вклучувајќи, но не ограничувајќи се НА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, ПЛА, ТПУ, најлон и така натаму. Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Екструдер Со Двојна Брзина : Стврднат Челик Боја : Сребрена Вредност На Чекорот И Параметри На Бројот На Пулсот За Метален Екструдер : Матична Плоча : 16 Поделби : 382.165,32 Поделба : 764.331, 64 Поделба : 1528.

Основните својства

Item Type:
Dual Gear Extruder
Material:
Hardened Steel
Colour:
Silver
Step Value and Pulse Number Parameters for Metal Extruder:
Motherboard:
16 Subdivisions
Subdivision:
764.331, 64 Subdivision
Motherboard:
16 Subdivisions
Subdivision:
0.00130, 64 Subdivision
Other Open Source Motherboards:
16 Subdivisions
Subdivision:
764.331, 64 Subdivision
Package List:
1 x Dual Gear Extruder:
1 x Parts Kit:

Додатоци на производот