Син Глобус Фаберже Ситница Кутија со едриличар руски Колекционери На Јајца Јајце Украсено Со Кристали Сваровски Велигден Фаберже Јајце

Син Глобус Фаберже Ситница Кутија со едриличар руски Колекционери На Јајца Јајце Украсено Со Кристали Сваровски Велигден Фаберже

Това е достапна
DEN 816.00
Количина на стоки:

Направено рачно од талентирани и квалификувани занаетчии под надзор на уметникот Керен Копал Обложен СО 24к Злато или 925 сребро. Секој кристал е рачно избран и уметнички поставен на секое парче. Кутијата за ситници има магнетски прицврстувач за прицврстување на затворачот. Секој предмет Керен Копал се испраќа во елегантна црна кутија. За Уметникот Керен Копал : Керен Копал е дизајнер на украсени уметнички дела. Како уметнички и антички колекционер Керен беше инспириран од чудесната работа На Питер Карл Фаберже и почна да прави скулптури од кутии, јајца, животни и други додатоци за љубителите на уметноста. Сите модели се оригинални креации на "Колекцијата Керен Копал" во ограничена серија. Секое парче има потпис на уметникот Керен Копал на метална плоча, како гаранција за автентичност.

Основните својства

Додатоци на производот