Триформ Чиста Компресија Хулахопки, 8-15 mmHg, Женски Обликување Хулахопки, 20 Негира

Триформ Чиста Компресија Хулахопки, 8-15 mmHg, Женски Обликување Хулахопки, 20 Негира

Това е достапна
DEN 2.00
Количина на стоки:

88% најлон, 12% спандекс, Произведено во САД. Затворање на повлекување. Миење Раце Само. Truform 1765; дами моден стил поддршка црево; фустан најлони; 8-15 сила дипломирани компресија. Рамни шевови за незабележливо вклопување; плетениот џеб на петицата го одржува чорапот на место; лесен дише. Ја подобрува циркулацијата за продолжено седење, стоење, патување, бременост, закрепнување на мускулите, отечени стапала. Помага во ублажување на благ оток; Помага во спречување на формирање на проширени вени, пајакови вени, двт згрутчување на крвта. Направено во САД; Измерете според табелата со големини; без Латекс; најлон и спандекс конструкција. Повисоките нивоа на компресија ќе влијаат на вклопувањето и може да создадат лажен впечаток дека големината е премала. Секогаш потврдувајте го вашето правилно ниво на компресија пред монтирање. Повисоките нивоа на компресија потешко се нанесуваат и отстрануваат. Корисниците со ограничена јачина треба да изберат пониско ниво на компресија. 8-15 ммхг Благ притисок, кој се користи за проактивно здравје на нозете - јачина На Компресија за превентивна нега. Умерен притисок од 15-20 ммхг, вообичаена почетна точка за прв пат абење - јачина На Компресија за помали услови.

Основните својства

Додатоци на производот