Харша Менструална Чаша со Јута Торба, Еднократно, Ултра Мека &засилувач; Флексибилен Период Чаша Направена со Медицински Одделение Течен Силикон, Заштита за 8-10 Час?

Харша Менструална Чаша со Јута Торба, Еднократно, Ултра Мека &засилувач; Флексибилен Период Чаша Направена со Медицински

Това е достапна
DEN 857.76
Количина на стоки:

Подлога слободен периоди со 8-10 часа на заштита 100% течен силициум Од Медицинско Одделение ја прави чашата мека и флексибилна. Чашите отпорни на истекување може да се носат преку ноќ. еднократно до 10 години. Менструалната Чаша е изработена од 100% медицински силикон и е исклучително флексибилна и мека за употреба. Ви обезбедува 8-10 часа заштита од менување влошки. Менструалната чаша ви дава периоди без подлога. Тоа е доказ за истекување во природата. Ја штити вашата интимна кожа од осип и непријатен мирис. Тој е еколошки и може да се користи за повеќекратна употреба до 10 години. Можете да уживате во вашите физички активности како вежбање, пливање или танцување без да се грижите за менструацијата со менструалната чаша.

Основните својства

Додатоци на производот