Итон CH240 Прекинувач, 40A, 2P, 120/240V, 10 kAIC, Тип CH

Итон CH240 Прекинувач, 40A, 2P, 120/240V, 10 kAIC, Тип CH

Това е достапна
DEN 0.33
Количина на стоки:

Тип На Производ : Прекинувач Јачина на струја : 40. Напон : 120/240v. Тип На Производ : Прекинувач. Јачина на струја : 40. Напон : 120/240v. Итон Ч термички магнетни коло прекинувач Оценет. Двопол 120/240 V Заедничкото Патување Бара Два 3/4-Инчни Простори.Карактеристики на производот : Тип : Тип Ч 3/4-Инчен стандарден прекинувач Големина На жица : #10-1/0 AWG Cub/Al Прекинувач Тип : CH Се Користи Со : Тип CH Loadcenters Напон Рејтинг : 120/240 V Ампеража рејтинг : 40a Број На Столбови : Двополен Прекин Рејтинг : 10 Kaic Усогласеност : HACR Оценет Сертификати : UL 489 Спецификации : Тип На Производ : СТРУЈА На Прекинувачот : 40 напон : 120/240v столбови : 2.

Основните својства

Додатоци на производот