ЛИНФСИ 11 парчиња Керамика Глина Скулптура Алатки Полимер Глина Алатки Дрво Резба Алатки Керамика Глина Моделирање Алатки Двојно Заврши За Скулптура Моделирање Гл

ЛИНФСИ 11 парчиња Керамика Глина Скулптура Алатки Полимер Глина Алатки Дрво Резба Алатки Керамика Глина Моделирање Алатки Двојно

Това е достапна
DEN 2.67
Количина на стоки:

Пакетот Вклучува-ќе добиете 11 парчиња керамички глинени алатки во овој економичен сет Количината е доволна за да ги задоволи вашите различни потреби, исто така совршени за проекти од влажна глина и детални работи за допир. Идеален подарок за уметници, деца или кој било ентузијаст за моделирање глина. Квалитетот Го Прави Животот Подобар - нашите алатки и додатоци од полимерна глина се изработени од висококвалитетен материјал од нерѓосувачки челик. Металните глави отпорни на корозија се цврсти и се наведнуваат, но не се кршат кога ќе се изврши притисок. Издржливите совети од нерѓосувачки челик се поцврсти, овозможувајќи попрецизни работи. Мултифункционален сет На Алатки - алатките за моделирање Глина се одлични за цртање, мешање, обликување, правење точки, сликање карпи, правење цвеќиња од хартија, мешање шевови во глина и други ракотворби.Рачките се мазни и удобни за држење, обезбедувајќи цврсто и сигурно разбирање. Направете Прекрасни Уметности Во Широка Примена-алатките за вајање глина за моделирање на полимер се одлични за обликување на бои, мешање, цртање, фини детали, работа на допир и отстранување на отпечатоците од прсти, правење точки, мешање на шевовите во глина, сликање на карпи и правење цвеќиња од хартија. Исто така многу погоден за глинена скулптура, занаетчиска резба. Одличен Подарок-алатките За полимерна керамика можат да бидат совршен подарок за почетници, уметници или секој што ужива да игра и работи со глина, скулптура и занаетчиска резба.

Основните својства

Додатоци на производот