Стандардна Еднострана Еднострана Боја Од 6 Инчи 50 Листови Квадратни Лесно Превиткување Премиум Јапонска Хартија За Почетници

Стандардна Еднострана Еднострана Боја Од 6 Инчи 50 Листови Квадратни Лесно Превиткување Премиум Јапонска Хартија За Почетници

Това е достапна
DEN 130.24
Количина на стоки:

ОВА Е НАЈПОПУЛАРНИОТ ТРУД ЗА ОРИГАМИ Со тежина од околу 60 ГСМ, Зелена боја од едната страна и мазна површина на преклопување, оваа хартија е тенка, но силна и има одлична меморија на набори. Овој вид еднострана хартија во боја Се нарекува "КАМИ" На Јапонски И е Вистински Стандард за папките оригами ширум светот. СТУДИСКАТА хартија ОРИГАМИ НА ТАРО беше дизајнирана и курирана од нашиот персонал врз основа на безброј часови настава и преклопување. Оваа автентична хартија е направена Во Јапонија, користи најквалитетни нетоксични мастила и е машинско сечење за точност на пин-точката. Тоа е едноставно највисок квалитет за стандардна хартија за оригами. ВКЛУЧУВА БЕСПЛАТНИ ВИДЕА СО МЕТОД НА ОРИГАМИ НА ТАРО : следете ги упатствата на задната страна на овој производ за да отклучите БЕСПЛАТНИ чекор-по-чекор видеа користејќи ГО МЕТОДОТ ОРИГАМИ НА ТАРО за да ви помогне да ги развиете своите вештини за оригами. КРЕАЦИИТЕ ЗА ОРИГАМИ што можете да ги направите со оваа стандардна хартија за оригами се движат од едноставни чамци, кранови и цвеќиња до посложени модели како диносауруси, животни и цвеќиња. СТАНДАРД 6 инчи( 15 см), 50 ЛИСТОВИ, ЕДНА БОЈА (боја на едната страна бела од другата страна), НАПРАВЕНИ во ЈАПОНИЈА. Студиото Оригами На таро се наоѓа во БРУКЛИН ЊУЈОРК.

Основните својства

Додатоци на производот