Кадтц Куче Загатка Играчка Кучиња Стимулација На Мозокот Ментално Стимулирачки Играчки Почетник Кученце Третирајте Го Диспензерот За Храна Напредно Ниво 2 Во 1 Ин?

Кадтц Куче Загатка Играчка Кучиња Стимулација На Мозокот Ментално Стимулирачки Играчки Почетник Кученце Третирајте Го Диспензерот За Храна Напредно

Това е достапна
DEN 478.40
Количина на стоки:

[Со Американскиот локален бренд и патентиран изглед] ова е играчка за загатки дизајнирана да го подобри КОЕФИЦИЕНТОТ на ИНТЕЛИГЕНЦИЈА на вашите миленици Различна од традиционалните играчки за миленичиња за забава, оваа играчка му овозможува на вашето куче да добие награда за храна додека станува поинтелигентно преку неговата иницијатива. Го негува користејќи го мозокот и го подобрува развојот на мозокот. Оваа играчка комбинира тежина на ниво 1 и ниво 2. [Како да ја користиме играчката во тешкотии на ниво 1] би можеле да започнеме со ставање задоволства или кучешки кибли во осумте штали околу играчката, шест од нив се од типот на школка, другите две се од типот на слајд, а потоа да го водиме кучето да го преврти или лизне капакот на различни амбари со шепа или нос. Кучето преку играјте ја играчката за да добиете награди за храна, што го мобилизира неговиот мозок и тело синхронизирано, го промовира развојот на мозокот и ја подобрува неговата интелигенција. [Како да ја користите играчката во тешкотии на ниво 2] кучето треба да помине низ два чекори за да ја добие храната. Прво, тој треба да го притисне транспарентното копче на врвот на играчката. Киблите ќе паднат во шесте штали околу играчката, а потоа кучето треба да ги отвори капаците на различни штали со шепа или нос за да ја добие храната. Различна од традиционалните играчки за загатки, нашата играчка му овозможува на кучето сам да ја наполни храната во тешкотии на ниво 2. [Играчка со бавно хранење со научен дизајн] Секоја штала може да собере само мала количина храна, а кучето треба да го отвори капакот за да добие храна. Кога ќе заврши со јадење, мора повторно да го притисне горното копче за да ја наполни шталата. Овој дизајн може ефикасно да го забави темпото на јадење на кучето и да ја поправи лошата навика да јаде премногу брзо. Го зголемува времето и тешкотијата за кучињата да добијат храна, го избегнува варењето, го намалува гастроинтестиналниот притисок и ги прави поздрави. [Безбедни материјали и дизајн] производот е направен од полипропилен за храна и без бисфенол А, пвц и фталати. Сосема е безбедно за вашето куче да го користи. Ние исто така нудиме доживотна замена или гаранција за враќање на средствата. Ако има проблем со играчката, само кликнете На "Контактирајте Не" и со задоволство ќе ви помогнеме да ја замените или да ви ги вратиме парите во целост. Дали некогаш сте очекувале вашето куче да биде паметно како човек, како оние во филмот "101 Куче"? Но, ако вашето куче се уште дејствува и не ве слуша, не грижете се, не е дека не е паметен, туку само дека не е обучен интелектуално. Со правилен тренинг, и вашето куче може да стане паметно. Колку побрзо го започнете процесот, толку подобро. Ако веќе работите на развивање на интелигенцијата на вашето куче, тогаш оваа играчка за загатки за кучиња е совршена за вас. Ова е играчка за загатки дизајнирана да го подобри КОЕФИЦИЕНТОТ на ИНТЕЛИГЕНЦИЈА на домашните миленици. Различен од традиционалните играчки за миленичиња за забава, овој производ е да му дозволи на кучето да добие награда за храна преку неговата иницијатива, и на тој начин да стане поинтелигентна, играчка што ги тера кучињата да користат сопствен мозок. Обично, ги делиме играчките за загатки за миленичиња на четири нивоа на тежина (Ниво 1 до Ниво 4). Оваа играчка е комбинација Од Ниво 1 и Ниво 2, погодна за кучиња кои никогаш или штотуку не извршиле примарна обука за интелигенција или кучиња кои се добри во играње играчки. Овој производ не само што ја подобрува интелигенцијата, туку и го забавува хранењето ако вашето куче има навика да јаде премногу брзо. Оваа играчка можете да ја користите како прибор за бавно хранење за да ги поправите неговите лоши навики во исхраната. Ве молиме имајте предвид пред да купите : задолжително потврдете за што го купувате овој производ. Ако навистина сакате да ја подобрите интелигенцијата на вашето куче преку игра, тогаш не треба да ја пропуштате оваа играчка. Ве молиме запомнете пред употреба : ова е производ за загатки за кучиња што може да се користи и како алатка за да се поправи навиката на вашето куче да јаде премногу брзо, тоа не е професионален сад за кучиња за секојдневно хранење. Во 2018 година, "Осум Вообичаени Знаци На Паметни Кучиња" објавени На американското познато списание за миленичиња "Возраст За Миленичиња" споменаа дека, паметните кучиња се многу внимателни, тие имаат силна имитација, кои можат да го имитираат однесувањето на нивните сопственици, па дури и да ги користат овие однесувања за да им угодат на сопствениците за нивните потреби. Овој производ е дизајниран на овој концепт, главно преку подобрување на набудувањето и имитацијата на кучињата за да го негуваат нивното независно размислување, да ги обучуваат често да користат шепи, нос и други екстремитети за да добијат информации, брзо и сеопфатно промовирање на нивната интелигенција. За кучиња без обука за интелигенција, производот може да се користи Како играчка за загатки На Ниво 1. Прво можеме да третираме или кучешки кибли во 8-те штали на патеката, 6 од нив се штали од типот флип, 2 се штали од типот на слајд, а потоа да го водиме кучето да превртува или лизга капачиња од различни штали со шепа или нос. Кучето ќе добие награди за храна играјќи си со играчката, која ги мобилизираше неговиот мозок и тело, зајакнувајќи го развојот на мозокот на вашето куче и. Кога кучето успешно ќе го помине тестот Ниво-1, може да игра со тешкотии На Ниво-2. Врз основа на Ниво-1, чекорите за хранење и тешкотијата на играчката се креваат. Можете да го подигнете проѕирниот капак на житницата, да ставите кибли или задоволства со вистинска големина, лесни за ракување. Ако вашето куче сака да ја добие храната, мора да помине низ два чекори : прво, притиснете го централниот фидер за пружини за машката храна да падне во чинијата; потоа превртете или лизгајте капачиња од различни амбари со шепа или нос. Ние ги дизајниравме капаците од типот на превртување и типот на слајд за шталите и се користевме со пружинскиот фидер, не само за да ја зголемиме тешкотијата за кучињата да добијат храна, туку и да додадеме повеќе забава, така што кучето може да го користи долго време без да се чувствува досадно, давајќи му силен интерес и очекувања. Овој начин на игра ги тера кучињата да најдат свој начин да добијат храна, да ги охрабруваат кучињата да размислуваат автономно преку награди за храна и да го стимулираат развојот на мозокот со активно имитирање на човечкото однесување. Во моментов, многу традиционални производи за загатки на пазарот бараат од сопственикот постојано да додава храна во играчката при користење, додека нашиот производ му овозможува на кучето сам да додава храна. Ве молиме имајте предвид пред употреба : . Овој производ Е ниво 1 плус Ниво 2 тешкотии, можете или да го користите Ниво 1 сам или да го користите Ниво 2 сам, еден производ два начини на игра, целосно заштедете ги трошоците на играчки за загатки. Дизајниравме безбедна и научна структура за издавање храна, која ја елиминира појавата на метеж во храната. Внатре има и конусна рампа за хранење, која им овозможува на киблите да се расфрлаат широко, осигурувајќи дека храната паѓа од секоја штала. Горниот капак на пролетниот фидер усвојува транспарентен дизајн, за да го набљудувате залихите на храна, за да можете да направите поздрав и научен план за обука за вашето домашно милениче.

Основните својства

Додатоци на производот