Свила ексфолирачки нараквици за бања. Детоксифицирајте го телото, разубавете ја кожата.

Свила ексфолирачки нараквици за бања. Детоксифицирајте го телото, разубавете ја кожата.

Това е достапна
DEN 1.33
Количина на стоки:

Длабоко чистење Одлична кожа мора да започне со добра хигиена. Миењето со сапун е препорачливо пред ексфолијацијата бидејќи ова помага да се подготви кожата за отстранување. Ексфолијацијата ги отстранува сите несакани нечистотии, вар и мртви клетки на кожата. Само-залетување. Ова е задолжително да се подготви кожата за совршено мазна примена на вашиот омилен производ за само-тен. Размислете за ексфолијацијата како суштински дел од вашата рутина за само-тен. Тетоважите бараат и внимание, а ексфолијацијата ги одржува мазни и јасни. Сува трнлива кожа и вградена коса. Редовната ексфолијација помага да се сруши и полира вашата кожа со отстранување на сите оние несакани испакнатини и неправилности. Навлажнување на кожата. Ексфолијацијата е од суштинско значење за да се отстрани мртвата кожа и да се открие здрава помлада кожа. Ова исто така овозможува подобра апсорпција на вашата омилена навлажнувач. Раката ја мие вашата ексфолирачка мит темелно само со топла вода. Не користете сапун или други производи на ексфолирачки мит или вашето тело. Омекнувањето на вашето тело е клучно за пилинг, па дајте му барем 5-10 минути под топла вода. Длабоко чистење. Одлична кожа мора да започне со добра хигиена. Миењето со сапун е препорачливо пред ексфолијацијата бидејќи ова помага да се подготви кожата за отстранување. Ексфолијацијата ги отстранува сите несакани нечистотии, вар и мртви клетки на кожата. Само-залетување. Ова е задолжително да се подготви кожата за совршено мазна примена на вашиот омилен производ за само-тен.

Основните својства

Додатоци на производот