Џастин Оригинална Работа Машки Стампедо Челик Плоштад Пети, Солиден Тен, 11.5 2Е САД

Џастин Оригинална Работа Машки Стампедо Челик Плоштад Пети, Солиден Тен, 11.5 2Е САД

Това е достапна
DEN 2159.20
Количина на стоки:

100% Кожа Вратило мери приближно 10,5" од лак. Петицата мери приближно 1,5". Платформата мери приближно 0,75". Отворање на подигање мерки околу 14" околу. Ј - флекс удобност систем. Отстранлива удобна влошка. Гума надвор единствена. Сите кожа горниот дел. Стандардот На Западот од 1879 година приказната За Џастин Чизми започна во 1879 година, Кога Х. Џастин се пресели во шпанската Тврдина, Тексас за да стане мајстор за подигање. Тој беше брза студија, со око и талент за правење чизми. наскоро започна своја компанија за подигање, Џастин Чизми, која ја оперираше надвор од својот дом за да им служи на каубојците кои минуваат низ градот. го виде потенцијалот за неговиот бизнис, па кога беше изградена железница десет години подоцна во Нокона, Тексас, тој го пресели своето семејство таму за да профитира на поголем пазар. Во 1908 Година, Џастин Чизми стана вистинска семејна компанија кога неговите синови, Ерл и Авис, дојдоа да работат за нивниот татко. Нивните комбинирани напори ја турнаа компанијата напред, а само две години подоцна, Џастин Чизмите го удвоија своето производство и се продаваа во 26 држави, како и Во Мексико, Канада и Куба. Седум години по смртта на нивните татковци во 1918 година, неговите синови го преселиле седиштето на компанијата во Форт Ворт каде што работи и денес.

Основните својства

Додатоци на производот