Хилсокс Бамбус Чорапи За Мажи 6 Пара Меки И Удобни Секојдневни Обувки Чорапи Чорапи За Дишење Чорапи Од Екипажот

Хилсокс Бамбус Чорапи За Мажи 6 Пара Меки И Удобни Секојдневни Обувки Чорапи Чорапи За Дишење Чорапи Од Екипажот

Това е достапна
DEN 2.67
Количина на стоки:

75%Бамбус, 28% Ликра, 2% Еластан Машинско Перење. ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ : чорапи од машки екипаж чорапи направени од најквалитетен бамбус кој е понежен од многу вештачки влакна и не ја иритираат кожата. Бамбусот е исто така одличен избор за чувствителна или склона кон алергија на кожата. Отпорен на брчки. ПРОИЗВЕДЕНО ВО ТУРЦИЈА : Нашите чорапи направени во Турција од нашиот искусен занаетчија користејќи најнова технологија и најдобри ткаенини за да обезбедиме максимална удобност и издржливост. ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКА ТКАЕНИНА : бамбусовите влакна (75% бамбус + 23% ликра + 2% еластан) се понежни од многу машки влакна, бамбусовата ткаенина и онака не ја иритира кожата. Уште подобро, бамбусот е 100% органски одгледуван, така што нема траги од нечистотии блиску до вашата кожа. Машинско перење до 40 °C / 104 °F, сушење на ниско ниво, без белило. Се препорачува да се мие внатре и да не се пегла. ЗА СЕКОЈДНЕВНО И ДЕЛОВНО НОСЕЊЕ : со нивниот класичен изглед, овие врвни бамбусови чорапи комбинираат удобност и стил. Совршен и за работа и за секојдневниот живот, како и за елегантни костуми. Користете го удобно цел ден бидејќи заробува многу повеќе влага од другите чорапи. Алтернативно, овие чорапи може да се претпочитаат како елегантен и симпатичен подарок за вашите пријатели и најблиски во сите прилики. УПОТРЕБА ВО ТЕКОТ на ЦЕЛАТА ГОДИНА : бамбусовите чорапи имаат одлична вентилација и температура погодна за секоја временска состојба. Правејќи ги нозете ладни за време на топлите месеци и помага во одржување на топлината во студените денови.

Основните својства

Додатоци на производот