Номад Менс Мисиркина Ракавица Без Прсти | Камо Ракавица За Лов Без Прсти

Номад Менс Мисиркина Ракавица Без Прсти | Камо Ракавица За Лов Без Прсти

Това е достапна
DEN 2.33
Количина на стоки:

100% Полиестер Нема затворање затворање. Машинско Перење. Номад : Градење на најиновативна, автентична ловечка облека за да ја инспирира заедницата да ги доживее и заштити традициите на лов и да ги поттикне сите на нивната следна експедиција. Номадска Мисиркина Ракавица Без Прсти : Дизајнирана Од ловци за ловци оваа лесна ракавица за отстранување на влага нуди целосно прикривање додека го одржува допирот и умешноста потребни за повикување. УПРАВУВАЊЕ со ВЛАГА : одржувањето на суво е од клучно значење за загревање при лов - материјалот на оваа ловечка ракавица има хидрофобни квалитети за транспорт на вода и пот подалеку од кожата. МАКСИМАЛНА УМЕШНОСТ : овие ракавици оставаат покажувач и палец изложени за максимална умешност потребна за повикување или маневрирање опрема. ЗАФАТ : Набиена дланка со прсти.

Основните својства

Додатоци на производот