Чипева машки 6 Водоотпорен Комп Пети 55161 Чизма За Чипка

Чипева машки 6 Водоотпорен Комп Пети 55161 Чизма За Чипка

Това е достапна
DEN 2279.36
Количина на стоки:

100% Кожа Произведено во САД Или Увезено. Отворање на подигање мерки околу 14" околу. Кожа Со Полно Зрно. 6 Вратило За Врзување. Кружен Композитен Безбедносен Прст. Астм Ф2413 Електрични Опасност/Заштитни Пети Стандард. Клоцнете ја работната чизма до засек и врзете ја оваа чизма со високи перформанси. Цврстиот кожен горен дел е удобен и изолиран за удобност во какви било услови. Традиционалните врвки обезбедуваат одлично вклопување, додека дебелиот ѓон ќе обезбеди амортизирање и поддршка за да можете да го облечете ова, да заборавите на тоа и да дојдете до задачата што ја имате. Компанијата За Чипева Чизми Е Американска традиција во обувки за живот на отворено од 1901 година. Чипева чизмите се најквалитетен избор за личноста која го сака само најдоброто во солидни обувки на отворено. Супериорните компоненти и изработката одат во изградбата на секој пар. Значи, без разлика дали носите Чипева за функција или мода, чипева чизмите се изградени за да го издржат тестот на времето и, со класичен стил, тие ќе го задоволат најсложениот и дискриминирачки купувач.

Основните својства

Додатоци на производот