ЈУЕСФЗ 99,9% Чист Бакар Цу Метал Лим Фолија Плоча Т2 Висока Чистота Метална Фолија Ролна, 200х1000мм, Дебелина 0,05 мм Месинг Плоча

ЈУЕСФЗ 99,9% Чист Бакар Цу Метал Лим Фолија Плоча Т2 Висока Чистота Метална Фолија Ролна, 200х1000мм, Дебелина 0,05 мм Месинг Плоча

Това е достапна
DEN 1336.00
Количина на стоки:

100% Сосема нов и висок квалитетБакарна чистота : 99,9%.Чист Лист Од Бакарна Фолија, Сам Рачно изработен материјал Чист Бакарен лист. Пакетот содржи : вклучени се 1 ПАРЧИЊА бакарна метална плоча. Материјал : изработен од бакар, зачувување на топлина, топлинска изолација. Димензии : 0,05 х 200мм х 1000мм. Погоден За : Добар во заварување и лемење. Месинг листот главно се користи за занитување,алати за сечење и сите видови прецизни делови,Разменувачи, цевки за правење хартија, машини, електрична енергија детски делови.Опис на производот име : Ширина На Бакарна Лента : 200мм дебелина : 0,05 мм/0,08 мм должина : 1000мм карактеристика : тенката плоча главно се користи за занитување, алати за сечење и разни прецизни делови.Листот има добри механички својства, термопластичност и добра обработка, лесно се заварува, има отпорност на корозија, но е склон кон пукнатини на корозија.Се користи за делови за оптоварување направени од разни длабоки напрегања на цртање и свиткување, како што се иглички, навртки, подлошки, навртки, канали, барометарски пружини, екрани, делови на радијаторот итн.Апликации : Мобилен телефон, таблет компјутер, ЛАПТОП ПРОЦЕСОРОТ чип, север-југ мост чип, мемориски чип, мемориски чип и картичка чиплет, хард чиплет и разни компјутерски електронски чипови за помошни дисипација на топлина.

Основните својства

Додатоци на производот