5 парчиња 2мм Дијаметар х 500мм Јаглеродни Влакна Прачки ЗА РК Авион Мат Пол

5 парчиња 2мм Дијаметар х 500мм Јаглеродни Влакна Прачки ЗА РК Авион Мат Пол

Това е достапна
DEN 139.04
Количина на стоки:

Материјал : Јаглеродни Влакна Дијаметар : 2мм. Должина : 500мм. Карактеристики : висока јачина, мала тежина, отпорност на корозија, стабилни перформанси. Опис На производот Спецификации : Материјал : Дијаметар На Јаглеродни Влакна : 2мм Должина : 500мм Карактеристики : висока јачина, мала тежина, отпорност на корозија, стабилни перформанси. Количина : 5 парчиња Карактеристики : 500мм * 2мм лента Од Јаглеродни влакна, висока јачина, отпорност на корозија. површинска мазност, исправност добро. Јачината е 8-10 пати поголема од обичниот челик, но тежи само околу 1/5 од челикот. Има добра електрична спроводливост и многу добра цврстина на истегнување. Применети каскадерски змејови, механичка опрема, роботика. Пакет Вклучени : 5 х Јаглеродни Влакна бар.

Основните својства

Додатоци на производот