Рој Орбисон - Фотографија на гроздобер печат

Рој Орбисон - Фотографија на гроздобер печат

Това е достапна
DEN 478.40
Количина на стоки:

Парче од историјата - секоја фотографија од IMS е оригинална уредничка фотографија со овластена автентичност и потекло Сите фотографии беа наменети за уредничка употреба, за да помогнат да се прикажат оние иконични моменти што ја направија историјата што го знаеме денес. Секој од нив претставува момент во историјата и прави одличен додаток на секоја колекција. Вистински скапоцен камен за сите loversубители на историјата таму!. Сите гроздобер фотографии се уникатни колекционери/меморијали, затоа што има само една од секоја ставка со такви марки, датум и писатели на рачно напишани во задниот дел. Овие ознаки ја потврдуваат и ја зголемуваат вредноста на колекционерството. Водениот жиг не е на вистинската фотографија. Фотографиите исто така можат да станат совршен wallиден декор или личен подарок заради нивната уникатност и минималистички стил. Со украсување на вашиот дом со нив, ќе се чувствувате како да ја создавате вашата лична приватна уметничка галерија. Сите фотографии се подготвени за да ги поставите. Овде на IMS Vintage фотографии препорачуваме двострани стаклени рамки за да можете да го прикажете и грбот и да го покажете вашиот колекционер. Ако градите семејно стебло, ова е моментот да ги пронајдете вашите корени : сите овие гроздобер фотографии беа чувани заклучени во архивите со години додека не влеговме, ги дигитализиравме и ги направивме на располагање на јавноста. Некои од нашите клиенти пронајдоа историски фотографии од членовите на семејството за време на војните, наградуваните церемонии и други настани за вести. Сите фотографии од IMS се инвестиција, всушност, цената и вредноста на гроздобер фотографии ќе се зголемат во иднина и може да бидат следните вредни предмети од нашево време. Фотографиите на гроздобер печат секако не растат во број, бидејќи престанаа да ги прават по 1995 година. Многумина се изгубени поради пожари или оштетување на водата. Добро внимавајте на вашата гроздобер фотографија, бидејќи може да стане уште повредна во иднина. Димензии : 21,5 x 16,5 см Roadie Roy Orbison оригинални IMS гроздобер фотографии SKU : IMSAZ71012 ИМС Гроздобер фотографии се оригинални уреднички фотографии од минатото! Сите фотографии на IMS се ограничени архиви оригинали - не отпечатоци или дигитални отпечатоци.

Основните својства

Додатоци на производот