CCbeauty 36 Бои Боја За Лице, Професионален Комплет За Сликање Лице,Комплет За Палета На Неонски Бои За Тело, Нетоксичен Специјален Ефект SFX Комплет За Шминка, Костим За Н

CCbeauty 36 Бои Боја За Лице, Професионален Комплет За Сликање Лице,Комплет За Палета На Неонски Бои За Тело, Нетоксичен Специјален Ефект

Това е достапна
DEN 591.84
Количина на стоки:

Горди сме што нудиме на опсегот на клиенти комплет за сликање лице со одличен квалитет кој нуди светли, смели бои, давајќи одлична покриеност со еден слој Најдобро за создавање луд изглед! Како Забава Тематските Партија, Фенси Фустан, Ноќта на Вештерките, Карневали, Фиеста. Одлично за роденденски забави и специјални настани! Како Што Се Божиќна Декорација, Цртан Лик или дури и луд апстрактен дизајн. Можете лесно да ги измешате боите за да ја направите секоја боја што можете да ја замислите!. Масната боја е вид на сликање на лице на база на масло, а не на вода. Направете тест за лепенка пред апликацијата.Ако се појават алергии, веднаш престанете да го користите. Ве молиме чувајте на соодветна температура од 39-122w (4-50 C) и избегнувајте директна сончева светлина. Флуоресцентните бои треба да имаат флуоресцентен ефект под зрачење со ув светлина. Колку повеќе слоеви нанесувате, толку подолго време ќе треба да се исуши.Поставете со прашок за поставување за да добиете ефект на брзо сушење. Практични 36-бои 22 живописни бои, 8 бисерни бои, 6 флуоресцентни бои. Водоотпорната боја За лице На База На Масло има фантастична пигментација / покриеност, не попушта. Специјално формулиран да биде нетоксичен, без парабени и без мирис за сите типови кожа. Направен од 100% рафиниран минерален силициум диоксид, лабавиот прав беспрекорно се вклопува на кожата за да апсорбира вишок масла и да ја постави шминката на своето место. Најдобар избор на основа за сликање на нафта, обезбедува подолготрајни перформанси на шминка. 10 Парчиња различни видови четки можат да ги задоволат сите ваши потреби за сликање. Висококвалитетен материјал, лесен за перење. Раката се чувствува супер отпорна на абење и отпорна на корозија. Започнете со чисто, суво лице како основа и одлучете се за добар прајмер, оставете го прајмерот да се исуши пред да нурнете. Време е да ја ослободите вашата креација за да направите уникатна и убава слика!. Почекајте да ја оставите пудрата да отстои 2 минути на лицето или 5 минути за шминкање на телото. Поради тоа е на база на масло, препорачуваме бришење со професионален водоотпорен отстранувач на шминка и марамчиња за отстранување шминка или маслиново масло кога ќе завршите,потоа измијте со сапун и вода. Почекајте околу 10-15 секунди и избришете го со памучни влошки или хартиени крпи. Измијте со средство за чистење лице и топла вода. Може да се повтори ако не е доволно чист. 3-Во-1 Професионален Комплет За Шминка : овој професионален комплет за палети за шминка sfx за убавина 3-во-1 CCbeauty ви овозможува целосно искуство со шминка. Дојдете со 36-бои голема палета за лице и боја на телото на база на масло,кутија од 0,55 мл проѕирна пудра за поставување и 10 мазни Виолетови Четки.

Основните својства

Додатоци на производот