Топла шут машка јакна од камо дожд - дише, ултра лесна мрежа, водоотпорна облека за лов на отворено

Топла шут машка јакна од камо дожд - дише, ултра лесна мрежа, водоотпорна облека за лов на отворено

Това е достапна
DEN 1599.84
Количина на стоки:

Полиестер, Трикот Затворање на патент. Само миење на рацете. Машка јакна за дождови : Оваа камо јакна со топла шут е изработена од полиестерска школка со микрот, која не само што е ултра-тиква, туку и ги одвраќа бурните и вегетацијата од лепење. Совршено за дожд и снег, оваа водоотпорна јакна е одлична за на отворено. Водоотпорен : Елементите на отворено не се совпаѓаат за оваа 100% водоотпорна и цвест запечатена јакна од дожд од дожд. Размавта со бура што се наоѓа над главниот патент влегува на своето место и јакната вклучува прицврстен аспиратор. Издржлив материјал : Останете топло во ладни температури и непредвидливо време додека ловите или риболов. Оваа опрема е направена со издржлива камуфлажа на полиестер и Realtree Edge за да ви помогне да се мешате во вашата околина. Ултра лесна мрежа за дишење : Овој матичен мантил е завршен со ултра лесна постава за мрежи за да остане дише за време на најактивните денови. Еластична цртеж се наоѓа и на половината за безбедно и удобно вклопување. Зиперски џебови : Карактеристиките на оваа јакна вклучуваат два џебови со патент на половината и џеб од градите на левата страна на носителот за да ги држите паричникот, телефонот и другите лични работи што ви требаат.

Основните својства

Додатоци на производот