Пинк Фламинго Тропски дополнителен густ јога мат - Еко пријателски не -лизгање вежба и фитнес мат

Пинк Фламинго Тропски дополнителен густ јога мат - Еко пријателски не -лизгање вежба и фитнес мат

Това е достапна
DEN 3.00
Количина на стоки:

Големина : 72 × 24 × 0,25 во/ 183 × 61 × 0,6 см, екстра долга густа мат обезбедува удобност за луѓето од сите форми и големини Материјал : Јога Мат е изработена од високо квалитетен TPE материјал, 100% не токсичен, без EVA, без ПВЦ, без штетни хемикалии, безбедни за употреба. Анти-лизгање и анти-солзи : со двострани анти-лизгачки површини. Овој јога-мат доаѓа со одлична предност отпорна на лизгање за да се спречат повредите. Исклучителна стабилност на еластичност ви овозможува да ја задржите вашата рамнотежа за време на кој било стил на вежбање. 1/4 ”Екстра густо подлога со висока густина може да избегне болни колена и лактите за време на вежбање за истегнување и тонирање. Повеќенаменски : Идеален душек за различни типови јога пракса, како што се : Вињаса јога, пилатес, други вежби за фитнес салата и вежби. Оваа премиум печатена јога душеци помагаат да ве задржат мотивирани и фокусирани, да обезбедат стабилна, леплива површина што не се лизга за вашата јога-практика. Совршено за дома или студио. Исклучителна еластичност ви овозможува да ја задржите вашата рамнотежа за време на кој било стил на вежбање. Лесен јога мат е внимателен подарок за себе, вашите пријатели или вашиот lубовник кој сака да има топла јога, бикрам јога, пилатес.

Основните својства

Додатоци на производот