Мега ДЕСЕТ Деца Од 360 Степени Електрична Четка За Заби СО ЛЕД Светло | Розова Мачка + Мегатен Деца Од 360 Степени Ултразвучна Електрична Четка За Заби Четка За Полнење

Мега ДЕСЕТ Деца Од 360 Степени Електрична Четка За Заби СО ЛЕД Светло | Розова Мачка + Мегатен Деца Од 360 Степени Ултразвучна

Това е достапна
DEN 1008.00
Количина на стоки:

ОДЛИЧНА ОРАЛНА НЕГА СО УЛТРАЗВУЧНА ЧЕТКА за ЗАБИ ОД 360 СТЕПЕНИ : четката за заби од 360 степени на Мегатен е совршен производ за орална нега со супер меки влакна! Ракувајте со забите и непцата со нежна грижа! Оваа четка се состои од 20000 високи еластични микрофибер кои ви овозможуваат лесно да стигнете до секој дел од устата, со што ќе ви овозможат ефикасно и ефикасно да ја отстраните плаката од забите. Исто така одлично за масажа на непцата и чистење на забниот плак!. СОВРШЕНА ЧЕТКА за ЗАБИ за ДЕЦА : оваа мека, ултразвучна четка за заби со вибрации е идеална за мали деца. Неговите влакна со кружен врв го олеснуваат нивното користење, помагајќи им да научат правилно и безбедно четкање. ПРЕМИУМ ОДДЕЛЕНИЕ, МЕКИ И ИЗДРЖЛИВИ ВЛАКНА : најдобрата четка за заби за вашите деца! Развиена со помош на меки најлонски влакна Од типот На Дупонт со највисок степен, оваа четка за заби е дизајнирана со безбедно и силиконско тело без БПА за лесно чистење на забите. ЧЕТКАЊЕТО ЗАБИ ИМ ОЛЕСНИ НА ДЕЦАТА : Вашите деца сигурно никогаш нема да плачат додека ги четкаат забите со нашата мегатен четка за заби! Ние користиме Врвен Најлон Дупонт (Тинекс) за непречено и удобно искуство. Електричните четки за заби на децата имаат помали, помеки глави на влакната за да одговараат на помалите усти. НЕМА ПОТРЕБА од ПАСТА за ЗАБИ : ние ги дизајнираме и рафинираме четките за заби на нашите деца со помош на стоматолошки професионалци. Користењето прочистена вода е доволно и нема потреба да се користи паста за заби, што може да предизвика проблеми со стомакот бидејќи бебињата и децата имаат тенденција да голтаат паста за заби.

Основните својства

Додатоци на производот